21Nis

Akıllı Gülüş Tasarımı
Akıllı gülüş tasarımı, gülüş tasarımı algoritmasına uyulması nedeniyle diş hekimlerinin ve hastaların tercih sebebidir. Sahip olmak istediği dişleri görme şansı. Kişi model dişlerde istediği değişiklikleri diş hekimi ile yapacağı provada belirleyebilir.
Dişlerin rengine, yüz hatlarına göre akıllı gülüş tasarımı yapılır. Bilgisayar destekli ağız içi tarayıcılar yardımıyla alınan ölçüler sonucunda kişiye özel gülüş tasarımı oluşturulur. Akıllı gülüş tasarımı uygulamasında ise aynı gün ölçü alınır ve yeni çıkan dişleriniz yapıştırılır.
Günümüzde estetik alanındaki gelişmeler ilk olarak dişi akla getirse de dişlere yapılan en ufak bir dokunuş aslında gülümsemenizin ne kadar harika olabileceğini gösteriyor. Bu durumda gülüşünüze bir dokunuş yapmak için dişlerinizi kullanma şansınız da olacaktır. Güldüğünüzde ortaya çıkan dişlerinizin yüzünüze daha çok benzemesi için uzmanlarımızla birlikte doğru dokunuşları yapabilirsiniz.
Akıllı gülüş tasarımı, bütüncül bir tedavi türüdür. Hastanın gülme hattını değiştirerek yepyeni ve estetik bir gülüşe kavuşması için yapılan tedavilerin tümünü kapsar. Bu tedaviler arasında estetik dolgular, kanal tedavisi, porselen kaplamalar, zirkon uygulamaları, emax laminate uygulamaları, implant uygulamaları gibi diş tedavilerinin yanı sıra yumuşak dokuda yani pembe estetik dediğimiz uygulamalar yer almaktadır. Bu pembe estetik, diş etinin ideal açı ve pozisyona getirilmesi, dudaktaki asimetri ve konturların düzeltilmesi gibi tedavileri içerir.
Akıllı Gülüş Tasarımı Nedir?
Akıllı gülüş tasarımı ile istediğiniz görünüme kavuşurken, güven duygunuzu uzun yıllar en üst seviyeye taşıyacağını da görebilirsiniz. Bu durumda en az 10 yıl estetik kaygılar yaşamadan dişlerinizi tutabilirsiniz. Kişiden kişiye değişiklik gösteren bu tedavi sonrasında;
• Porselen
• Zirkonyum
• Tel İşleme
• Plak
Bu tür tedavilerin tamamının yapılması gündemde olabilir. Bu amaçla akıllı gülüş tasarımında bazen birden fazla yöntem kullanılırken bazen tek dokunuşla gülüş estetiği yapmak mümkün hale gelmektedir. Bunun için doğru uzmana görünmek ve dişinize doğru uygulamayı yaptırmak gerekir.
Diş hekimi muayenesinden sonra ortodontik ve cerrahi diş tedavilerinin olmadığı durumlarda belirlenen gülüş tasarımı planı hastaya uygulanmaya başlanır. Diş hekimi gülüş estetiği tedavisinde eklem bozuklukları tespit ederse öncelikle bu tedavi sağlanır. Alanında uzman hekimler tarafından uygulanan ortopedik tedavi ile bazı rahatsızlıklar kısa sürede düzeltilebilir ve güzel bir gülüşe sahip olmanız sağlanır.

 

Akıllı Gülüş Tasarımı Nasıl Yapılır?
• Hasta ve diş hekimi operasyon öncesi karşılıklı fikir alışverişinde bulunur ve detayları netleştirir.
• Bilgisayar ortamında yapılan değerlendirme ve eleştirileri açık bir şekilde ifade etme,
• Hastaya yaklaşık görüntü gösterildikten ve karşılıklı onaylandıktan sonra operasyona başlanması
• Diş etinden başlanan tedaviye diş eksiklikleri varsa implant tedavisi ile devam edilmelidir.
• Gerekirse ortodontik ve cerrahi uygulamalara yönelmek
• Son olarak gerekirse estetik cerrahi dolgular ile operasyonun tamamlanması
Operasyon başlamadan önce çekilen fotoğraflar daha sonra size gösterilir. Böylece gülüş tasarımı öncesi ve sonrası net bir şekilde ortaya çıkmış olacaktır. Dental akıllı gülüş tasarımı sayesinde birçok kişinin hayatı kökten değişti. Ortalama 3 seansta gerçekleştirilen bu tasarım sürecinde hastanın durumuna göre seans sayısını azaltmak ya da arttırmak da mümkün olabilir.
Akıllı gülüş tasarımı ile kişilerin diş, diş eti ve dudak yapısının ideal estetik görünüme kavuşması sağlanır. Bu bağlamda ideal görünüm belirlenirken kişinin yaşı, beklentileri, cinsiyeti, sosyal konumu gibi birçok farklı parametre dikkate alınmaktadır. Gülüş tasarımı her yaştan kişiye başarıyla uygulanabilen bir uygulamadır. Ancak gülüş tasarımı tedavisi kapsamında çene ve diş tedavileri yapıldığından kişinin çene ve diş gelişimini tamamlamış olması çok önemlidir. Bu nedenle gülüş tasarımı için yaş sınırı 18 olarak belirlenmiştir.
Akıllı Gülüş Tasarım Yöntemi
Akıllı gülüş tasarımı uygulamasının yapımı, kişinin doktora başvurusu ile başlar. Ağız içindeki boyutlu görüntüleme araçları ile dişlerin konumu, köklerin yerleşimi ve çene kemiğinin durumu dikkate alınır. Daha sonra kişilerin yüz ve çene yapısına göre en uygun diş pozisyonları belirlenir. Çürük dişlerin yapımına öncelik verilerek yapılan işlemde kişilerin hem sağlıklı hem de güzel bir şekilde gülmesi sağlanır.
Akıllı gülüş tasarımı analizi kapsamlıdır ve birçok değişkene bağlıdır. Bunun için kliniğimizin doktorlarının detaylı muayenesi şarttır. Gerekli alt yapı hazırlıkları tamamlanarak her hastaya uygulanabilen bir tedavidir. Gülüş tasarımı uygulamasında yaş sınırı konusunda özel bir belirleme olmamakla birlikte kişinin beklenti ve ihtiyaçları tedavinin kapsamını önemli ölçüde değiştirebilmektedir.
Akıllı Gülüş Tasarım Fiyatları
Gülüş estetiği istiyorsanız ilk yapacağınız şey bir doktor muayenesine gitmek ve bu harika gülüş için planlar yapmaktır. Doktor muayenesinden sonra eğer ortodontik ve cerrahi diş tedavilerine gerek yoksa diş hekiminizin belirleyeceği bir planlama ile bu gülüşe sahip olabilirsiniz. Ancak ortodontik tedaviye ihtiyaç varsa doktorunuz öncelikle bu tedavileri önerecek ve uygulamaya geçecektir.
Akıllı gülüş tasarımı ciddi bir süreçtir. Hem maliyet, hem zaman, hem de işin kalitesi açısından doktor ve hasta aynı dili konuşmalı ve aynı noktada buluşmalıdır. Bu nedenle bir prova seansı düzenlenir ve kişinin diş hekimi ile birlikte yapılacak işlemleri konuşmasına izin verilir. Kişi bu seansta akıllı gülüş tasarımı konusunda doktorun yapacağı işlemleri onaylar ve ardından program yapılır.

Leave a reply

Copyright © 2023 Aksu Klinik. Powered by Web Design Bosphorus Design
Scroll to top
Whatsapp
Instagram
Mail
Linkedin