21Nis

Dinamik Gülüş Tasarımı
Dinamik gülüş tasarımı, dişlerin renk ve şekil bozuklukları bireyde psikolojik rahatsızlıklara varan sorunlara neden olabilir. Diş hekimliğinde estetik ve restoratif maddelerin gelişmesiyle birlikte birçok şekil, renk ve pozisyon bozukluğu kolaylıkla çözülebilmektedir. Gülüş Tasarımı burada çok önemli bir işlev üstlenir.
Yeni teknolojileri kullanarak hastalara estetik gülüş tasarlama işlemine Dijital Gülüş Tasarımı denir. Ülkemizde ve dünyada estetik diş hekimliği alanında dijital tasarım yazılımları kullanılmaktadır. Kişinin yüz oranları, simetrisi ve diş yapısından elde edilen veriler bu yazılımlar ile analiz edilmekte ve ortaya çıkan veriler diş hekimlerinin işini kolaylaştırmaktadır.
Dijital yazılım ile hastanın dudakları, diş etleri, diş yapısı ve yüzü arasındaki uyum düzgün bir şekilde sağlanır. Böylece hastaya hem estetik hem de doğal ve güzel bir gülüş kazandırılır. Tedavi öncesi hastanın istek ve beklentileri ihtiyaçları ile karşılaştırılarak kişiye en uygun tasarım yapılarak hasta odaklı gülüş tedavisi uygulanır.
Dijital gülüş tasarımı tedavisinde, tasarımın hazırlanması, diş dizilimi ile ağız içinin sunumu seanslar halinde gerçekleştirilir. Birinci seansta hastanın ağız içi verileri alınır, ikinci seansta bu veriler çerçevesinde hazırlanan gülüş tasarımı hastaya gösterilir. Hastanın onayı ile çalışmalara başlanır. Hasta revizyonları da dahil olmak üzere dinamik gülümseme tasarımı görevleri üç seansa kadar sürebilir.
Dinamik Gülüş Tasarımı Nedir?
Gülüş estetiği ve estetik makyajda amaç, dikkat çeken çekici bir gülümseme sağlamak ve dişlerin, ağız çevresindeki dokuların, kasların, iskelet yapısının, eklemlerin yer aldığı bir uyumu yakalamaktır. Diş ve pembe estetik dediğimiz vakaların tedavi planlamasında dinamik gülüş tasarımınızın hastanızın ağız bakımı ve kontrolünden soyutlanmaması çok önemlidir. Hem hastayı hem de hekimi memnun edecek bir sonuca ulaşmak için ağız boşluğunun yavaşlaması, sadece dişlerin değil, kaslar, kemikler, eklemler, diş eti dokuları ve ağız çevresindeki tüm destekleyici yapılar arasındaki ilişkinin anlaşılmasını gerektirir. alt ve üst çenenin tıkanması.
Estetik bir gülümsemeye ulaşmak, yüz kompozisyonu ile diş kompozisyonunun mükemmel bir şekilde bütünleşmesini gerektirir. Yüzün bileşimi, yüzün sert ve yumuşak dokularını içerir. Diş bileşimi daha spesifik olarak dişler ve diş eti dokularıyla olan ilişkileri ile ilgilidir. Bir gülümsemenin tasarımı her zaman hem yüz hem de diş kompozisyonunun bir değerlendirmesini ve analizini içermelidir.
Diş hekimi, ideal dinamik gülüş tasarımına ulaşmak için mevcut dişlere hangi işlemlerin yapılması gerektiğini ve varsa alternatiflerini hastaya anlatır. Bu çalışmalar sonucunda doktor tarafından kabul edilen tedavi prosedürüne göre tedaviye başlanır. Yapılacak tüm tedaviler ile mevcut durum kayıt altına alınır ve her şey dijital tasarıma göre planlanır.
Dinamik Gülüş Tasarımının Avantajları
Dinamik gülüş tasarımında hasta, işlemin sonucunu tedavi öncesinde önceden görür. Kişinin yüzünün tüm detayları veri tabanına eklenir. Kişi işlem sonunda nasıl görüneceğini ve gülüşünün nasıl olacağını bileceği için motivasyonu da artar.
Diş hekimi dijital gülüş tasarlamadan önce hastanın tüm beklenti ve isteklerini dinler. Ardından kişinin yüz ve diş yapısına göre en güzel tasarım hazırlanır. Bütüncül ve multidisipliner bir tedavi olan dinamik gülüş tasarımının temel amacı, hastanın hem estetik bir gülüşe kavuşmasını hem de sağlığına kavuşmasını sağlamaktır.
Dijital dmile tasarımında işlemin sonucu bilindiği için herhangi bir sürprizle karşılaşma ihtimali yoktur. Hasta istediği ve onayladığı sonuçla karşılaşacağı için hasta memnuniyeti maksimum oranda sağlanacaktır. Yani dijital yazılımlar hastaya ve özelliklerine göre kişiye özel tedavi sunmayı mümkün kılıyor.
Protetik dinamik gülüş tasarımında implant tedavisi, ortodontik tedavi, protetik diş uygulamaları ve diş eti tedavileri gibi operasyonlar gerçekleştirilir.
Dinamik Gülüş Tasarımı Nasıl Uygulanır?
• Dinamik gülüş tasarımı uygulamaları kapsamlı bir süreç olduğu için birden fazla randevu ile yapılmaktadır. Hazırlık aşaması olan ilk buluşmada;
• Üç boyutlu ağız içi tarayıcı ile dişlerin dijital ölçüleri alınır.
• Özel bir stüdyoda hastanın farklı açılardan fotoğrafları çekilir.
• Aynı tedaviyi görmüş kişilerin önceki ve sonraki fotoğrafları gösterilir.
• Kişiye özel gülüş tasarımı dijital yazılımlar kullanılarak şekillendirilir.
• İkinci tarihte, yani auygulama aşaması ve;
• Tasarlanan dijital gülüş çerçevesinde hastanın diş ve diş etlerine gerekli işlemler yapılır.
• Tasarlanan dijital gülüşün onayı alınır, revizyon varsa gülüş yeniden tasarlanır.
• Diş hekimi tarafından dinamik gülüş tasarımı çerçevesinde işlem yapılarak hasta estetik gülüşe, ağız ve diş sağlığına kavuşur.
Dinamik Gülüş Tasarımı Fiyatları
Gülme, yüz kaslarının kasılması ile ortaya çıkan bir yüz ifadesidir. Sıcak ve güzel bir gülümseme her dilde aynı anlama gelir. Bir gülümseme bulaşıcıdır. Gülme, bireyin özgüven duygusunun ilk anahtarıdır. Samimi, anlamlı ve samimi bir gülümseme, toplumdaki kişilerarası ilişkilerde aldatıcı bir rol oynar. Gülümseme sırasında beyin endorfin salgılar. Kişiyi rahatlatır. Ancak birçok insan rahat gülemez, kendini gülmekle sınırlar.
Gülme ile birlikte dişler ve diş etleri ön plana çıkar. Bireylerin gülmekten kaçınmasının en önemli nedeni ağız ve diş sağlığı sorunlarının yanı sıra dişlerdeki renk, şekil ve kapanış bozukluklarıdır. Dinamik gülüş tasarımı fiyatları her hasta için farklı olabilir. Her hastanın diş problemleri ve diş yapısı farklı olduğu için belirlenecek fiyat da hastalar için farklılık göstermektedir. Detaylı muayene sonucunda hastaya fiyat bilgisi verilebilmektedir.
Gülüş tasarımı tedavisinin birçok aşaması vardır. İlk aşamada hastanın tedaviden beklentileri ve estetik ihtiyaçları diş hekimi tarafından belirlenmelidir. Bu tedavi sürecinde estetik kaplamalar, estetik dolgu uygulamaları, diş beyazlatma uygulaması, diş eti tedavileri, diş boy uzatma gibi birçok uygulama kombine olarak yapılabilmektedir.

Leave a reply

Copyright © 2023 Aksu Klinik. Powered by Web Design Bosphorus Design
Scroll to top
Whatsapp
Instagram
Mail
Linkedin