Kısmi ve Tam Protezler

Sabit protez uygulaması yapılamayan dişler için yapılan protezlerdir. Diş olmayan bölgenin önündeki diş, protez kancası yardımıyla tutturulduğu için kancalı protez olarak adlandırılır. Kısmi protezlerde çeşitli provalar ile ortalama 5 seansta ölçü hazırlanır. 5 seans için ortalama 2 hafta yeterlidir.
Bu protezlerin alt çene kısmında dil altında; Üst çene kısmında damaktan geçen metaller bulunur. Bu metaller ilk başlarda alışmanızı zorlaştırabilir. Belli bir süre sonra kendi dişinizmiş gibi çok rahat kullanabilirsiniz.
Uzman hekim kadrosu ile ağız ve diş sağlığı alanında teşhis ve tedavi hizmeti vermektedir. Kliniğe başvuran hastalarımız ağız kamerası ve röntgen ile detaylı bir şekilde muayene edilerek tedavilerine başlanır. Ayrıca korkan hastalar, hiperaktif çocuklar ve engelli hastalarımız için genel anestezi altında diş tedavisi yapılabilmektedir.

Kısmi Protezlerimle Yemek Yiyebilir miyim?

Protezler, size doğal dişlerin tüm şeklini ve işlevini vermek için tasarlanmıştır. Yeni takma dişinize alışmanız biraz zaman alabilir, ancak sonunda sevdiğiniz yiyeceklerin çoğunun tadını çıkarabileceksiniz. Tekrar yumuşak gıdalarla yemeye başlamalı, yavaş ve ağzın her iki yanında çiğnemeye özen göstermelisiniz. Özellikle sert veya yapışkan yiyeceklerden kaçınılmalıdır.

01

Muayene

02

Planlama

03

Tedavi

Online Randevu Formu

Öne Çıkan Tedaviler

Copyright © 2023 Aksu Klinik. Powered by Web Design Bosphorus Design
Scroll to top
Whatsapp
Instagram
Mail
Linkedin