Kısmi ve Tam Protezler

Sabit protez uygulaması yapılamayan dişler için yapılan protezlerdir. Diş olmayan bölgenin önündeki diş, protez kancası yardımıyla tutturulduğu için kancalı protez olarak adlandırılır. Kısmi protezlerde çeşitli provalar ile ortalama 5 seansta ölçü hazırlanır. 5 seans için ortalama 2 hafta yeterlidir.
Bu protezlerin alt çene kısmında dil altında; Üst çene kısmında damaktan geçen metaller bulunur. Bu metaller ilk başlarda alışmanızı zorlaştırabilir. Belli bir süre sonra kendi dişinizmiş gibi çok rahat kullanabilirsiniz.
Uzman hekim kadrosu ile ağız ve diş sağlığı alanında teşhis ve tedavi hizmeti vermektedir. Kliniğe başvuran hastalarımız ağız kamerası ve röntgen ile detaylı bir şekilde muayene edilerek tedavilerine başlanır. Ayrıca korkan hastalar, hiperaktif çocuklar ve engelli hastalarımız için genel anestezi altında diş tedavisi yapılabilmektedir.

“Ön dişimdeki estetik sorunum nedeniyle mayın direğine gittim. Dişim renk değiştirmişti. Dişime pembe estetik, beyazlatma ve bonding (kompozit laminate) uygulaması yapıldı. minepol’e çok teşekkür ederim. Herkese tavsiye ederim. gönül rahatlığıyla gidebilirsiniz.”
-Fatma C.- 

Kısmi Protezlerimle Yemek Yiyebilir miyim?

Protezler, size doğal dişlerin tüm şeklini ve işlevini vermek için tasarlanmıştır. Yeni takma dişinize alışmanız biraz zaman alabilir, ancak sonunda sevdiğiniz yiyeceklerin çoğunun tadını çıkarabileceksiniz. Tekrar yumuşak gıdalarla yemeye başlamalı, yavaş ve ağzın her iki yanında çiğnemeye özen göstermelisiniz. Özellikle sert veya yapışkan yiyeceklerden kaçınılmalıdır.

01

Muayene

İlk randevuda doktorunuz kapsamlı bir ortodontik muayene yapacak ve ortodontik tedaviye gerek olup olmadığını, gerekiyorsa ne zaman yapılması gerektiğini size bildirecektir. Doktorunuz ayrıca tedavinin yaklaşık süresi ve tedavi maliyeti ve ödeme alternatifleri hakkında sizi bilgilendirecektir.

02

Planlama

Eğer şartlar ortodontik tedavi için uygunsa ve böyle bir tedavi olmaya karar verdiyseniz sorunun kesin olarak belirlenebilmesi ve detaylı bir tedavi planının yapılabilmesi için bazı kayıtlar alınarak doktorunuz tarafından incelenmelidir.

03

Tedavi

Uzun zamandır beklediğiniz tedaviye başlama zamanı. Öncelikle şunu bilin ki siz hasta koltuğunda otururken doktorunuz size zarar verecek hiçbir şey yapmayacaktır. Ancak akşam eve gittikten sonra ağrılarınız olabilir.

Online Randevu Formu

Copyright © 2023 Aksu Klinik. Powered by Web Design Bosphorus Design
Scroll to top
Whatsapp
Instagram
Mail
Linkedin